Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Radviliškio rajono jaunimas stovyklose judina vasarą

Dešimt metų Radviliškio rajone veikiantis Atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“ greta gausybės kitų veiklų kiekvieną vasarą rengia vasaros stovyklas. Šie metai – ne išimtis. Rugpjūčio mėnesį Šiaulių rajone esančioje Napoleono sporto ir laisvalaikio bazėje, bendradarbiaujant su Pakruojo, Raseinių atviraisiais centrais ir Ariogalos atvirąja erdve, buvo surengta jau penktoji jungtinė vasaros stovykla „Judinam vasarą 5“. Radviliškio rajonui joje atstovavo per 50 dalyvių.

Jaunimas – jaunimui

Šios jungtinės vasaros stovyklos jau tradiciškai organizuojamos dviem etapais. Pirmiausia pavasarį surengiami dviejų dienų stovyklos vadovų mokymai, kuriuose jaunuoliai sukuria stovyklos programą, pasiskirsto atsakomybėmis ir imasi pasirengimo darbų, o rugpjūtį vyksta taip vadinama didžioji stovykla „Judinam vasarą“. „Pasiteisino ta idėja, kad jaunimas pats savo draugams sudėlioja stovyklos programą. Jie žino, ko jiems reikia labiausiai, o tuomet ir pati stovykla yra labai laukimas vasaros įvykis“, – sako Mindaugas Vilnius, Radviliškio atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ jaunimo darbuotojas. Pasak jo, jaunuoliai, būdami atsakingi už draugų laisvalaikio organizavimą, išmoksta įsiklausyti į kito poreikius, mokosi dirbti komandoje, įgauna organizacinių įgūdžių.

Stovyklos veiklos – nuo sveikos gyvensenos iki pilietiškumo ugdymo

Šiųmetė didžioji stovykla, kaip jau tapo įprasta, buvo kupina pačių įvairiausių veiklų. Jaunimas ne tik turiningai leido laiką, bet ir stiprino kūrybiškumo galias, mokėsi dirbti komandoje, gavo sveikos gyvensenos žinių, stiprino pilietiškumą. Stovyklos dalyviai kūrė pasirodymus „Sveikinimų koncertui“, „Madų šou“, „Stovyklovizijai“, dalyvavo pirmos pagalbos užsiėmimuose, kuriuos vedė Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento atstovų praktinėje paskaitoje apie elgesį ekstremalios situacijos atveju ir t.t. Norintieji galėjo susiverti karoliukų apyrankę ar kitą papuošalą, pasidaryti laikiną tatuiruotę, lipdyti molio dirbinius, pasipuošti marškinėlius savo kurtais piešiniais ar užsiimti mandalų taškavimu. Nuskriausti neliko ir aktyvių veiklų mėgėjai – stovykloje suorganizuotos linksmosios sporto žaidynės, krepšinio, tinklinio turnyrai, 23 km pėsčiųjų žygis po vaizdingas Kurtuvėnų apylinkes.

Jungtinė trijų rajonų – Pakruojo, Radviliškio ir Raseinių – stovykla buvo surengta įgyvendinant 2023 m. Atvirų jaunimo centrų projektus, finansuojamus Jaunimo reikalų agentūros prie SADM fondų lėšomis ir rajonų savivaldybių lėšomis.

Daugiau nuotraukų čia.

Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS Radviliškio atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ informacija ir nuotraukos

Skip to content