Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Diskutuota apie Gyvenimo įgūdžių programą ir lytiškumo ugdymą

2023 m. rugsėjo 13 d. Radviliškio rajono ugdymo įstaigų atstovai, mokytojai, pagalbos specialistai, tėvai (globėjai) dalyvavo paskaitoje „Lytiškumo ugdymo programa: ko iš tiesų bus mokomi mokiniai?“.
Paskaitos dalyviai išsakė savo pastebėjimus dėl daug dėmesio ir diskusijų viešojoje erdvėje sukėlusios Gyvenimo įgūdžių programos.
Paskaitos lektorė Lina Januškevičiūtė, VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ lytiškumo ugdymo mokymų vadovė, aptarė visuomenėje kilusius mitus apie lytiškumo ugdymą bei apžvelgė, kaip lytiškumo švietimo turinys susietas su atnaujinta gyvenimo įgūdžių programoje.
Paskaitoje dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis išsakė nuogąstavimus dėl lytiškumo ugdymo pamokas vesti mokiniams turėsiančių pedagogų parengimo, dėl tokių pamokų organizavimo jungtinėse klasėse.
Susitikime dalyvavę mokinių tėvai taip pat turėjo daug klausimų dėl šios programos reikalingumo. Jie taip abejojo dėl pedagogų pasirengimo  dėstyti šią programą, dėl mokinių perkėlimo į  aukštesniąją klasę, jei  lytiškumo ugdymo pamokas jų vaikai praleistų.
Tuo pačiu laiku nuotoliniu būdu vyko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suorganizuota paskaita apie Gyvenimo įgūdžių programą, kurios dalis yra lytiškumo ugdymas. Šios paskaitos įrašas čia
Daugiau informacijos apie Gyvenimo įgūdžių programą
Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS informacija ir nuotraukos

Skip to content