Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Radviliškio moterų tapytuose paveiksluose – metų laikai

Gamta turi galią gydyti tiek emocines, tiek dvasines, tiek fizines traumas. Gydomoji gamtos galia ir galimybė po darbų pasinerti į kūrybos pasaulį turi galingą emocinį užtaisą. Į užburiančią ir sielą gydančią kelionę per metų laikus visus pakvietė Radviliškio viešojoje bibliotekos galerijoje (III a.) atidaryta Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus Menų studijos moterų kūrybinių darbų paroda „Kelionė per metų laikus“ ir asmeninė studijos dalyvės Danutės Janušauskienės tapybos darbų paroda. Per metų laikus, pasiėmusios aliejinius dažus, keliavo dvylika menų studiją lankančių moterų.

Parodą atidarė Živilė Laurutienė, Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė-projektų koordinatorė. Ji pasveikino Menų studiją lankančias moteris ir studijos vadovę Irminą Savickienę. „Pasak menininko Mariaus Abramavičiaus, kūryba prasideda tada, kai žmogus daro tai, ką jis nori, ir tai jam patinka. Man atrodo, pažiūrėjus į šių kuriančių moterų veidus, kad joms tikrai patinka tai, ką jos daro. Jų darbai – išlaisvintos kūrybinės energijos rezultatas, džiuginantis ne tik jas pačias, bet ir visą bendruomenę“, – sakė ji.

Išlaisvinti kūrybinę energiją ir ją paversti nuostabiais paveikslais Radviliškio moterims padeda tapybos studijos vadovė Irmina Savickienė. Ji – ir įkvėpėja, ir motyvatorė, ir kritikė, ir skatintoja. I. Savickienė padėkojo moterims, lankančioms studiją, už jų vidinę laisvę ir gebėjimą kuriant šiek tiek kaskart pakilti nuo kasdienybės ir pakvietė visus pasivaikščioti po magišką moterų kūrybos pasaulį, įkvėpti kūrybinės energijos ir išlaisvinti emocijas, nepaskęsti nereikalingų minčių jūroje. „Ši paroda – ne pirma studiją lankančių moterų paroda, bet labai prasminga. Teptuko potėpių lydima kelionė po metų laikus, tikiuosi, sužadins Jūsų jausmus, leis pamatyti pasaulį naujomis spalvomis ir suteiks dalelę šilumos šaltą rudens vakarą. Moterų tapytuose paveiksluose – joms brangūs gamtos peizažai visais metų laikais, nuo žalio pavasario iki šaltų žiemos rūbų“, – sakė ji.

Įspūdžiais apie studijoje vyraujančią atmosferą ir apie atrastą gyvenimo kelią tapyboje kalbėjo studijos lankytojos Palmira Balinskienė ir Ilona Radėnienė, parodos autores ir jų vadovę pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.

Paroda dviguba – visų studijos moterų darbų ir vienos studijos dalyvės – Danutės Janušauskienės asmeninė. Joje – 14 Danutės paveikslų. „Atrinkau tuos, kurie man yra arčiausiai širdies, kurie mano pačios mėgstamiausi, nešantys kažkokią emociją, kuri man brangi, prasminga“, – sakė ji. Menų studija jos gyvenime užima labai didelę gyvenimo dalį, Danutė teigia, kad studijoje po dienos darbų atsigauna ir džiaugiasi atradusi šį pomėgį, kuris ją gyvenime lydi jau 15 metų.

„Susirenkame visos bendramintės, tapydamos bendraujame apie viską ir apie nieką, bet grįžtu pasiėmusi neapibrėžto įkvėpimo ir gerumo. Nesu tikra, ar esu subrendusi asmeninei parodai, bet, studijos vadovės paraginta, išdrįsau žmonėms atskleisti tai, kuo gyvenu, kas man svarbu“, – sakė ji.

Per 15 metų studijoje nutapyta per 30 paveikslų, o į parodą D. Janušauskienė, pasak jos pačios, atrinko pačius mėgstamiausius, kuriuose ji matanti prasmę. D. Janušauskienę pasveikino didelis būrys jos kolegių, draugų ir bendraminčių.

Visos parodos autorės – Dalia Masiulienė, Danutė Vilkienė, Danutė Janušauskienė, Eligija Zoltnerienė, Ilona Radėnienė, Janina Liubavičienė, Violeta Stašiūnienė, Palmira Balinskienė, Gražina Kačinskienė, Reda Boreikienė, Giedrė Krivickienė, Eugenija Ručienė – buvo apdovanotos Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus padėkomis ir gražiausiais komplimentais.

Paroda Radviliškio viešojoje bibliotekos galerijoje (III a.) veiks iki gruodžio 6 dienos.

Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS informacija
Donatos Tverskienės nuotraukos

Skip to content