Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Startuoja nauji projektai jaunimo užimtumui

Jau beveik metai, kai visas pasaulis paveiktas koronaviruso. Visi patiriame emocinius, socialinius, kultūrinius ir psichologinius išbandymus. Šiandieninė koronaviruso pandemija pakoregavo visų mūsų gyvenimus. Ypač tokia sudėtinga padėtis paveikė jaunuolius, kurie gyvena kaimiškuose regionuose. Čia ne tik mažėja jaunų žmonių skaičius, trūksta darbo vietų, kasmet uždarinėjamos mokyklos – buvę kultūros židiniai – jaunuoliams sunku rasti prasmingos veiklos. Dabar, kai sunku pajudėti iš savo gyvenamosios vietos, labai sudėtinga pasiekti savo draugus bei aplankyti mieste vykstančius renginius.

Džiugu, kad kaip atsvara šiems sunkumams buvo laimėtas projektas „Mobili jaunimo erdvė“. Iš Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekto vykdymui gauta 15 758 eurai, Radviliškio r. savivaldybė prisideda 10 procentų. Nuo šių metų kovo 1 dienos pradėti projekto paruošiamieji darbai Grinkiškio, Baisogalos, Pakalniškių ir Šiaulėnų seniūnijose.

Kovo 1 dieną įvyko pirmasis susitikimas su Grinkiškio seniūnijos, bendruomenės ir mokyklos atstovais. Nuotolinio pokalbio metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, pristatytos būsimos projekto veiklos ir aptartos kitos projekto vykdymo detalės.

Šiuo metu vyksta ir kiti parengiamieji projekto vykdymo darbai: bendraujama su seniūnijų atstovais ir seniūnijų bendruomenių nariais, ruošiamos patalpos projekto veikloms vykdyti ir vykdomi kiti paruošiamieji darbai. Kai tik bus sušvelninti karantino reikalavimai, jaunimo darbuotojai su seniūnijose gyvenančiais jaunuoliais vykdys įvairias veiklas: rengs įvairius susitikimus jaunimui aktualiomis temomis, organizuos protmūšius, karaoke vakarus, stalo žaidimų ir sporto turnyrus, filmų peržiūras ir aptarimus bei įvairius žygius po apylinkes. Vasarą jaunimo laukia dar daugiau veiklų: stovykla su kitų seniūnijų jaunuoliais, pasiplaukiojimas baidarėmis, sportinės varžybos.

Radviliškio ir Šeduvos atviri jaunimo centrai taip pat laimėjo finansavimą projektams. Šeduvos atviras jaunimo centras „Jaunimo Erdvė“ Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateikė projektą „Už gerą vaibą“ ir projekto vykdymui gavo 14 819 eurų. Radviliškio AJC „Jaunimo erdvė“ teikė dvimetį projektą 2020–2021 metams. 2020 metais gautas 15 891 eurų finansavimas, šiais metais projekto „Užkaisk arbatą“ įgyvendinimui skirta 15 411 eurų. Tai puikus rezultatas jaunimo darbuotojų komandai bei šaunios naujienos rajono jaunimui, kurie dabar galės įsitraukti į dar daugiau veiklų! Projektuose numatytos pačios įvairiausios veiklos: išvykos, kūrybiniai užsiėmimai, verslumo mokymai, savanorių ir vasaros stovyklos, įvairūs stalo žaidimų bei kompiuterinių žaidimų turnyrai, žygiai po apylinkes ir kiti jaunimui įdomūs renginiai.

Tikimasi, kad tokios veiklos paskatins jaunimą labiau įsitraukti į savo bendruomenės vykdomas veiklas, sustiprins tarpusavio ryšius, išmokys geriau susitvarkyti su savo emocijomis ir suteiks jaunimui galimybę turiningai praleisti laisvą laiką. Tad kviečiame visus jaunus žmones drąsiai praverti jaunimo erdvių duris ir aktyviai dalyvauti vykdomose veiklose ir siūlyti savo idėjas!

Skip to content