Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Radviliškio sportininkų pasirodymas WKF karatė Europos čempionate

Vasario 9-11 dienomis Sakartvele Tbilisyje vyko WKF karatė Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionatas.

Čempionate varžėsi 1151 sportininkas iš 49 šalių, Lietuvos rinktinę atstovavo trys sporto klubo “Rytų kovotojas” ir Radviliškio ŠSPC sporto skyriaus sportininkai, treniruojami Aivaro Vasiliausko ir Gvido Dišlės.
Ieva Jurpalytė kumitė rungtyje 14-15 m. -54 kg svorio kategorijoje (35 dalyvės).
Erintas Mateliūnas kumitė rungtyje 14-15 m. +70 kg svorio kategorijoje (29 dalyviai).
Melita Mikalevičiūtė kumitė rungtyje 16-17 m. -66 kg svorio kategorijoje (31 dalyvė).
Tai be galo aukšto lygio varžybos, kurių meistriškumą parodo faktas, jog dalyvauti vienoje rungtyje gali tik po vieną šalies atstovą. Taigi, į šį čempionatą suvažiuoja tik geriausi šalių sportininkai, kurie siekia Europos čempiono titulo.
Geriausiai sekėsi Erintui Mateliūnui, kuris penktadienį (02.09 d.) pradėjo savo kovas ir pirmoje kovoje susitiko su jau gerai žinomu sportininku iš Latvijos, Erintas puikiai susitvarkęs su startiniu jauduliu laimėjo rezultatu 2:0.
Antroje kovoje įveikė Lenkijos kovotoją rezultatu 2:1.
Trečioje kovoje Erintas kovojo su Šiaurės Makedonijos kovotoju, Erintas laimėjo 4:1.
Ketvirtoje kovoje dėl patekimo į Europos čempionato finalą Erinto laukė labai stiprus Prancūzijos kovotojas, kuris, nors pirmąją minutę ėjosi apylygiai, Erintą nugalėjo 3:12 ir paliko sportininką varžytis bronziniame finale.
Sekmadienį (02.11 d.) Erinto laukė bronzinis finalas, dėl trečios vietos su Ukrainos sportininku. Po labai atkaklios kovos, deja, bet teko patirti pralaimėjimą rezultatu 3:3 (pagal WKF taisykles, laimi tas, kuris pirmas pelnė tašką) ir tenkintis Europos čempionato 5 vieta.
Šeštadienį (02.10 d.) kovojo Melita Mikalevičiūtė, kuri praėjusių metų Europos čempionate laimėjo bronzos medalį, todėl jai buvo keliami dideli lūkesčiai. Tačiau sportas toks jau yra, kartais laimi viską, kartais ir pralaimi. Melita pirmoje kovoje laimėjo prieš šveicarę rezultatu 3:0, bet sekančioje kovoje nusileido izralietei 2:4.
Ievai Jurpalytei tai buvo pirmas tokio aukšto lygio čempionatas, deja, pirmoje kovoje teko pripažinti bulgarės pranašumą.
Sveikiname sportininkus su geru pasirodymu, džiaugiamės turėdami galimybę garsinti Radviliškio ir Lietuvos vardus Europoje! Dėkojame Sporto klubo “Rytų kovotojas” rėmėjams ir Radviliškio rajono savivaldybei už suteiktą galimybę dalyvauti sportininkų dalinio finansavimo programoje.