Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Radviliškio rajono mokiniai rašė laiškus vairuotojams

Kiekvieną dieną daugelis mokinių į mokyklą keliauja dviračiu, pėsčiomis, automobiliu ar viešuoju transportu. Vieni, keliaudami į mokyklą, klausosi muzikos, kiti svajoja, treti bendrauja su kitais, žaidžia ar užsiima kokiais kitais reikalais. Nors, keliaudami į mokyklą, būrelį ar į namus, mokiniai geba užsiimti keliais darbais, jie taip pat dar stebi tai, kas vyksta šalia jų. Siekiant išgirsti moksleivių pastebėjimus ir suprasti jų, kaip eismo dalyvių, jausmus, rajone ir buvo organizuotas konkursas „Laiškas vairuotojui“, kurio metu vaikai galėjo kreiptis į vairuotojus su prašymais, pageidavimais, perspėjimais. Galėjo aprašyti įvairius nutikimus kelyje.

Šiais metais mokiniai savo darbuose aptarė patirtas ar pastebėtas problemiškas eismo situacijas arba papasakojo apie linksmą įvykį kelyje. Taip pat laiškuose kėlė visuomenei aktualias problemas arba padėkojo vairuotojams, išsakė savo pasiūlymus ir pageidavimus.

Balandžio 16 dieną į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariatą rinkosi Radviliškio rajono bendrojo ugdymo įstaigų 6 klasių mokiniai, konkurso „Laiškas vairuotojui“ dalyviai, mokytojos, pareigūnai, Radviliškio muzikos mokyklos mokinė Juta Butkevičiūtė su savo mokytojais Inga Petrauskiene ir Ryčiu Borusevičiumi, kurie susirinkusius pasveikino nuostabiomis dainomis. Policijos įstaigoje, susirinkusius mokinius, mokytojus ir kitus, savo vaidybine situacija pasveikino neformalaus švietimo programos „Išdykėliai“ nariai ir jų vadovė Virginija Čerkasienė.

Susirinkusius į policijos įstaigą mokinius ir pedagogus pasveikino konkurso organizatoriai – rajono policijos komisariato atstovai ir Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Gailutė Toleikienė.

Konkurso organizatoriai pasidžiaugė, kad konkursui buvo pateikta per dvidešimt mokinių darbų. Daugiausia mokinių darbų atrinko ir pateikė Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos lietuvių kalbos mokytojai, Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio ir Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijų pedagogai. Vaikus, saugaus eismo tematika skatino rašyti Radviliškio r. Pociūnėlių pagrindinės mokyklos ir Radviliškio Vaižganto progimnazijos pedagogai.

Renginio metu, paskaityti savo „Laiškų vairuotojams“ buvo pakviesti konkurso prizininkais pripažinti: pirmosios vietos laimėtoja – Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokinė Viltė Gecaitė (mokytoja Danutė Blužienė), antros vietos laimėtoja – Radviliškio r. Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokinė Faustėja Ivanovaitė (mokytoja Roma Buivydienė) ir trečiosios vietos laimėtoja, Radviliškio rajono Šeduvos gimnazijos mokinė Nelly Snockytė (mokytoja Virginija Diržinauskienė)

Visi projekte dalyvavę mokiniai ir mokytojos gavo padėkas už dalyvavimą ir atminimo dovanėles.

Mokinių darbai bus panaudoti saugaus eismo prevencijos tikslais.

Skip to content