Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Išbandytos veiklos Panevėžio STEAM centre

STEAM veiklas Panevėžio STEAM centre išbandė Radviliškio rajono pradinių klasių ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai.

2023 m. rugsėjo 22 d. Radviliškio rajono pradinių klasių ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai pasinėrė į STEAM veiklą Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre ir seminare „STEAM ugdymas pradinėje mokykloje: struktūrizuota praktinė kūrybinė veikla ir jos vertinimas“ nagrinėjo klausimą „KAIP?“

Mokytojai tapo mokinukais ir, susiskirstę į grupes, turėjo įgyvendinti inžinerinius projektus – per 4 valandas iš pateiktų medžiagų pastatyti namus. Lektoriaus Tomo Pauliaus Tamošiūno pateiktas iššūkis turėjo kelis uždavinius:

  • namas turėjo atitikti užsakovo sąlygas;
  • dalyviams reikėjo sudaryti namo statybinių medžiagų sąmatą ir galutinę kainą.

Pastatyti namai buvo testuojami, ar įrengtas apšvietimas, ar jis atlaiko „žemės drebėjimą“, o geriausi projektai išrinkti ir apdovanoti.

Pedagogai seminare išbandė puikią įvairių bandymų testavimo programėlę, kurią galės pritaikyti STEAM pamokose.

Mokytojai įsitikino, kad sujungus gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką į vieną projektą galima ne tik įtvirtinti gautas teorines žinias, bet ir atskleisti vaikams įdomiąją mokslo pusę ir skatinti jų kūrybiškumą.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius įgyvendina ilgalaikę kvalifikacijos tobulinimo programą „Inovatyvus STEAM ugdymas pradinėse klasėse“. Programa finansuojama Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Programos tikslas – plėtoti programos dalyvių dalykines, tyrimines ir techninės kūrybos kompetencijas STEAM dalykų srityje, įveiklinant mokinius eksperimentuoti švietimo įstaigose esančiose laboratorijose.

Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS informacija

Skip to content