Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Apdovanoti Radviliškio rajono moksleivių olimpiadų nugalėtojai ir prizininkai

Kiekvienas iš mūsų savo gyvenime kaupiame žinių bagažą. Jis pildosi ir net nepajuntame, kai ateina metas žinias patikrinti – mes egzaminuojame savo žinias. Kitaip tariant, norime, kad mūsų žinios pasivaržytų su kito asmens žiniomis ir tikimės, kad mūsų žinios nugalės. Radviliškio r. savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius (toliau – SJNUS) kaip ir kasmet organizavo renginius moksleiviams, kuriuose grūmėsi moksleivių žinios – tai informacija, kuri tvarkingai sudėta kūno bibliotekoje smegenyse.

Vaikai ir jaunuoliai išbandė savo jėgas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (toliau – LMNSC) ir SJNUS organizuotose olimpiadose ar konkursuose, pademonstravo išskirtines žinias, lyderystę ir parodė, kad kažkuri iš atstovaujamų mokslo sričių gali tapti jų ateities tramplynu. Karantinas gerokai pakoregavo SJNUS organizuojamų renginių grafiką – iš 47 per šiuos mokslo metus iki vasaros atostogų numatytų renginių, skirtų moksleiviams, įvyko tik 17. Kalbant apie LMNSC organizuojamas olimpiadas, neįvyko vienintelė informatikos olimpiada – nesusidarė reikiamas dalyvių skaičius. Iš viso šiais mokslo metais įvyko 35 olimpiados, 14 konkursų, 5 moksleivių konferencijos ir 3 festivaliai. Juose dalyvavo 904 moksleiviai, iš jų 383 dalyvavo konkursuose, 333 – olimpiadose, 132 – moksleivių konferencijose, 57 – festivaliuose.

Vaikai ir jaunimas varžėsi lietuvių kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbų, matematikos, istorijos, biologijos, geografijos, chemijos, dailės, technologijų, etninės kultūros, taip pat olimpiadoje „Mano gaublys“, epistolinio rašinio konkurse. Esame labai dėkingi mokytojams už jų iniciatyvumą – nemaža dalis olimpiadų ar konkursų idėjų gimė rajono mokytojų metodiniuose būreliuose.

Moksleiviai olimpiadose ir konkursuose dalyvauja dėl kelių priežasčių. Dauguma ruošiasi iš anksto ir eina nugalėti ar tapti prizininkais, dalis siekia išbandyti save ir pasitikrinti savo žinių lygį. Gabaus vaiko parengimui svarbus ne tik paties vaiko pasiruošimas ir noras dalyvauti, bet ir mokytojo pastangos, gebėjimas motyvuoti mokinį. Labai džiaugiamės aktyviais rajono pedagogais, kurie dažnu atveju olimpiadoms ar konkursams paruošė ne viena, o net kelis dalyvius.

70 rajono moksleivių tapo olimpiadų arba konkursų nugalėtojais ir prizininkais. Iš jų 6 moksleiviai tapo dviejų, o 4 – trijų olimpiadų nugalėtojais arba prizininkais. Jie atstovavo Lizdeikos, Šeduvos, Baisogalos ir Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijas, Radviliškio Vinco Kudirkos ir Vaižganto progimnazijas ir Radviliškio Gražinos pagrindinę mokyklą. Nors nugalėtojų pagerbimo šventės šiemet nepavyko suorganizuoti dėl karantino, švietimo įstaigas pasieks nugalėtojams ir prizininkams skirti diplomai bei atminimo dovanos.

Skip to content