Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

SAVANORYSTĖ „VEŽA“

SAVANORYSTĖ „VEŽA“

Neapsisprendžiate, ką šiame gyvenimo etape norėtumėte veikti? Išeitis gali būti savanorystė.  Savanoriaujant galima „iš vidaus“ susipažinti su įvairių organizacijų, įstaigų veikla, galima išbandyti save įvairiose veiklose: organizuojant renginius, padedant slaugyti ligonius ir pan.

Radviliškio rajono savanorių mentorė, Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS karjeros specialistė Reda Bubliauskienė sako, kad savanoriška veikla gali būti labai įvairių formų: savanoriška veikla ir savanoriška tarnyba, nacionalinė ir tarptautinė savanoriška veikla, trumpalaikė ir ilgalaikė. Kiekviena forma turi savų pranašumų, tad visiems, norintiems savanoriauti, labai svarbu pasirinkti ne tik savanorystės pobūdį, bet ir formą, atitinkančią savanorio poreikius. 

Ko reikia norint tapti savanoriu ir kuo savanorystė naudinga?

Norint tapti savanoriu, būtina atitikti dvi sąlygas: jaunuolis turi būti užsiregistravęs Jaunimo savanoriškoje tarnyboje (JST) ir pasirinkti akredituotą savanorius priimančią organizaciją (PO). Du kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą. Daugiau informacijos apie registraciją čia: https://jra.lt/jaunimui/dalyvauk/registracija-i-jst

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurioje jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (ją pasirinkti galima čia: https://shorturl.at/glOR7) kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas.

Pasak R. Bubliauskienės, JST programos dalyviams, stojantiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas, papildomai pridedama 0,25 stojamojo balo.

Radviliškio rajone – susidomėjimas savanoryste 
„Savanorystė populiarėja, susidomėjimas šia veikla auga. Šį pusmetį į savanorystės programą užsiregistravo 19 savanorių iš Radviliškio, Šeduvos ir Baisogalos, o aktyviai savanoriauti pradės 10 Radviliškio rajono gyventojų“, – sako R. Bubliauskienė.

 

Pasak jos, liepos mėnesį Radviliškio ligoninėje pradėjo savanoriauti trys savanorės, nuo rugpjūčio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje savanoriauja viena radviliškietė. Nuo rugsėjo 1 d. į savanorių veiklą įsitraukė dar šeši jaunuoliai iš Šeduvos ir Baisogalos. Jie dirbs Šeduvos globos namuose, Radviliškio ir Baisogalos AJC „Jaunimo erdvė“. 

 

Daugėja savanorius priimančių organizacijų

2023 metais prie savanorius priimančių organizacijų prisijungė Radviliškio viešoji biblioteka, Radviliškio turizmo ir informacijos centras, Radviliškio lopšelis-darželis „Eglutė“ ir Šeduvos globos namai. Šiuo metu Radviliškio rajone savanorius gali priimti vienuolika akredituotų organizacijų: 

 1. Baisogalos AJC „Jaunimo erdvė“
 2. Radviliškio AJC “Jaunimo erdvė”
 3. Radviliškio lopšelis – darželis „Eglutė“
 4. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centras
 5. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centras
 6. Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
 7. Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka
 8. Radviliškio turizmo informacijos centras
 9. Šeduvos AJC “Jaunimo erdvė”
 10. Šeduvos globos namai
 11. Viešoji įstaiga Radviliškio ligoninė

 

Savanorystė – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Daugiau informacijos apie savanorystę Radviliškyje – Reda Bubliauskienė, tel. +370 422 50 380, +370 616 15 533, el. p. reda.bubliauskiene@radviliskiopc.lt. Norintieji tapti savanoriais turi registruotis Jaunimo savanoriškoje tarnyboje (JST) https://shorturl.at/luvR5 JST programos vadovė Vilija Milčiūtė +370 658 31694, vilija.milciute@jra.lt 

Nuotraukoje – R. Bubliauskienė (pirma iš dešinės), Radviliškio ligoninėje savanoriaujančios Miglė, Ema ir Rugilė (iš kairės į dešinę) ir Radviliškio ligoninės savanorių kuratorė ligoninėje Greta Gudžiūnienė (viduryje).

Radviliškio r. sav. Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir  jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus informacija

 

Kas yra savanorystė? Ko reikia norint tapti savanoriu? Kuo savanorystė naudinga? Kur savanoriauti Radviliškyje?

Radviliškio rajone savanorius gali priimti vienuolika akredituotų organizacijų. Jų sąrašas čia: https://shorturl.at/gtUY3 

Norintieji tapti savanoriais turi registruotis Jaunimo savanoriškoje tarnyboje (JST) https://shorturl.at/luvR5 

Skip to content