Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Naujienos

Rugsėjo 27 d.- Socialinių darbuotojų diena

Mieli kolegos , sveikinu Jus visus su Jūsų profesine švente . Tegul Jūsų geranoriškumas ir žmogiškumas būna atlygintas dešimteriopai .

Nepritrūkite energijos, entuziazmo , žmogiškosios šilumos ir toliau kurkite stebuklus savo mylinčiomis rankomis bei širdimis.

 

Radviliškio r. savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Dienos užimtumo skyriaus vedėjas

D. Paluckas

 

Išbandytos veiklos Panevėžio STEAM centre

STEAM veiklas Panevėžio STEAM centre išbandė Radviliškio rajono pradinių klasių ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai.

2023 m. rugsėjo 22 d. Radviliškio rajono pradinių klasių ir ikimokyklinio ugdymo pedagogai pasinėrė į STEAM veiklą Panevėžio regioniniame STEAM atviros prieigos centre ir seminare „STEAM ugdymas pradinėje mokykloje: struktūrizuota praktinė kūrybinė veikla ir jos vertinimas“ nagrinėjo klausimą „KAIP?“

Mokytojai tapo mokinukais ir, susiskirstę į grupes, turėjo įgyvendinti inžinerinius projektus – per 4 valandas iš pateiktų medžiagų pastatyti namus. Lektoriaus Tomo Pauliaus Tamošiūno pateiktas iššūkis turėjo kelis uždavinius:

 • namas turėjo atitikti užsakovo sąlygas;
 • dalyviams reikėjo sudaryti namo statybinių medžiagų sąmatą ir galutinę kainą.

Pastatyti namai buvo testuojami, ar įrengtas apšvietimas, ar jis atlaiko „žemės drebėjimą“, o geriausi projektai išrinkti ir apdovanoti.

Pedagogai seminare išbandė puikią įvairių bandymų testavimo programėlę, kurią galės pritaikyti STEAM pamokose.

Mokytojai įsitikino, kad sujungus gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, menus ir matematiką į vieną projektą galima ne tik įtvirtinti gautas teorines žinias, bet ir atskleisti vaikams įdomiąją mokslo pusę ir skatinti jų kūrybiškumą.

Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyrius įgyvendina ilgalaikę kvalifikacijos tobulinimo programą „Inovatyvus STEAM ugdymas pradinėse klasėse“. Programa finansuojama Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Programos tikslas – plėtoti programos dalyvių dalykines, tyrimines ir techninės kūrybos kompetencijas STEAM dalykų srityje, įveiklinant mokinius eksperimentuoti švietimo įstaigose esančiose laboratorijose.

Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS informacija

Išvyka į Pakruojo dvarą

Skyriaus lankytojai rugsėjo 20 d. vyko į Pakruojo dvarą, į “Gėlių meno ir meilės festivalį”.

Dvare nesuskaičiuojama gausybė gėlynų ir milijonai žiedų pražydusių pastelinėmis spalvomis, užburiančiais gėlių kvapais. Gėlynai stebina įvairiomis gėlėmis, netikėtomis jų spalvomis, kurios pavergia ne tik gėlių mylėtojų širdis.

 

Diskutuota apie Gyvenimo įgūdžių programą ir lytiškumo ugdymą

2023 m. rugsėjo 13 d. Radviliškio rajono ugdymo įstaigų atstovai, mokytojai, pagalbos specialistai, tėvai (globėjai) dalyvavo paskaitoje „Lytiškumo ugdymo programa: ko iš tiesų bus mokomi mokiniai?“.
Paskaitos dalyviai išsakė savo pastebėjimus dėl daug dėmesio ir diskusijų viešojoje erdvėje sukėlusios Gyvenimo įgūdžių programos.
Paskaitos lektorė Lina Januškevičiūtė, VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ lytiškumo ugdymo mokymų vadovė, aptarė visuomenėje kilusius mitus apie lytiškumo ugdymą bei apžvelgė, kaip lytiškumo švietimo turinys susietas su atnaujinta gyvenimo įgūdžių programoje.
Paskaitoje dalyvavęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis išsakė nuogąstavimus dėl lytiškumo ugdymo pamokas vesti mokiniams turėsiančių pedagogų parengimo, dėl tokių pamokų organizavimo jungtinėse klasėse.
Susitikime dalyvavę mokinių tėvai taip pat turėjo daug klausimų dėl šios programos reikalingumo. Jie taip abejojo dėl pedagogų pasirengimo  dėstyti šią programą, dėl mokinių perkėlimo į  aukštesniąją klasę, jei  lytiškumo ugdymo pamokas jų vaikai praleistų.
Tuo pačiu laiku nuotoliniu būdu vyko Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suorganizuota paskaita apie Gyvenimo įgūdžių programą, kurios dalis yra lytiškumo ugdymas. Šios paskaitos įrašas čia
Daugiau informacijos apie Gyvenimo įgūdžių programą
Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS informacija ir nuotraukos

Radviliškio rajono jaunimas stovyklose judina vasarą

Dešimt metų Radviliškio rajone veikiantis Atviras jaunimo centras „Jaunimo erdvė“ greta gausybės kitų veiklų kiekvieną vasarą rengia vasaros stovyklas. Šie metai – ne išimtis. Rugpjūčio mėnesį Šiaulių rajone esančioje Napoleono sporto ir laisvalaikio bazėje, bendradarbiaujant su Pakruojo, Raseinių atviraisiais centrais ir Ariogalos atvirąja erdve, buvo surengta jau penktoji jungtinė vasaros stovykla „Judinam vasarą 5“. Radviliškio rajonui joje atstovavo per 50 dalyvių.

Jaunimas – jaunimui

Šios jungtinės vasaros stovyklos jau tradiciškai organizuojamos dviem etapais. Pirmiausia pavasarį surengiami dviejų dienų stovyklos vadovų mokymai, kuriuose jaunuoliai sukuria stovyklos programą, pasiskirsto atsakomybėmis ir imasi pasirengimo darbų, o rugpjūtį vyksta taip vadinama didžioji stovykla „Judinam vasarą“. „Pasiteisino ta idėja, kad jaunimas pats savo draugams sudėlioja stovyklos programą. Jie žino, ko jiems reikia labiausiai, o tuomet ir pati stovykla yra labai laukimas vasaros įvykis“, – sako Mindaugas Vilnius, Radviliškio atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ jaunimo darbuotojas. Pasak jo, jaunuoliai, būdami atsakingi už draugų laisvalaikio organizavimą, išmoksta įsiklausyti į kito poreikius, mokosi dirbti komandoje, įgauna organizacinių įgūdžių.

Stovyklos veiklos – nuo sveikos gyvensenos iki pilietiškumo ugdymo

Šiųmetė didžioji stovykla, kaip jau tapo įprasta, buvo kupina pačių įvairiausių veiklų. Jaunimas ne tik turiningai leido laiką, bet ir stiprino kūrybiškumo galias, mokėsi dirbti komandoje, gavo sveikos gyvensenos žinių, stiprino pilietiškumą. Stovyklos dalyviai kūrė pasirodymus „Sveikinimų koncertui“, „Madų šou“, „Stovyklovizijai“, dalyvavo pirmos pagalbos užsiėmimuose, kuriuos vedė Pakruojo rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento atstovų praktinėje paskaitoje apie elgesį ekstremalios situacijos atveju ir t.t. Norintieji galėjo susiverti karoliukų apyrankę ar kitą papuošalą, pasidaryti laikiną tatuiruotę, lipdyti molio dirbinius, pasipuošti marškinėlius savo kurtais piešiniais ar užsiimti mandalų taškavimu. Nuskriausti neliko ir aktyvių veiklų mėgėjai – stovykloje suorganizuotos linksmosios sporto žaidynės, krepšinio, tinklinio turnyrai, 23 km pėsčiųjų žygis po vaizdingas Kurtuvėnų apylinkes.

Jungtinė trijų rajonų – Pakruojo, Radviliškio ir Raseinių – stovykla buvo surengta įgyvendinant 2023 m. Atvirų jaunimo centrų projektus, finansuojamus Jaunimo reikalų agentūros prie SADM fondų lėšomis ir rajonų savivaldybių lėšomis.

Daugiau nuotraukų čia.

Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS Radviliškio atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ informacija ir nuotraukos

Dvi dienos Labanoro girioje – didelis darbas su savo vidumi

Molėtų rajone dvi dienas trukusioje stovykloje liejosi emocijos, skambėjo juokas, o pasakiška rudenėjančios Labanoro girios erdvė prisipildė nuoširdaus bendravimo. Čia dviejų dienų M. K. Čiurlionio kūrybos įkvėptoje kūrybos ir sveikatingumo stovykloje „Miško simfonija“ įvairioms veikloms susibūrė Radviliškio, Joniškio ir Pakruojo trečiojo amžiaus universiteto lankytojai.

60 senjorų dvi dienas Labanoro girioje įsikūrusioje „Auksinės girios“ erdvėje piešė, pajuto spalvų terapinę, išlaisvinančią galią, minkė molį, statė gražiausius molinius miestus, pindami žolynus liejo savo emocijas, įkvėpė gydomosios miško galios miško terapijos užsiėmimuose. Stovyklos veiklose dalyvaujančius Radviliškio, Pakruojo ir Joniškio Trečiojo amžiaus universiteto studentus suvienijo noras išlaisvinti emocijas, siekis pašalinti nerimą, sveikatinti kūną ir sielą.

Esi vienišas, kamuoja nerimas? Veik ir būk aktyvesnis

Bendroms veikloms trijų rajonų senjorus pakvietė Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus vykdomo projekto „Reikia turėti šviesos su savimi…“ /M. K. Čiurlionis/ koordinatoriai. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija, lėšomis.

Pasak projekto koordinatorės Živilės Laurutienės, vyresnio amžiaus žmonių vienišumo, didėjančio nerimo, emocijų valdymo klausimai šiuo metu labai aktualūs. „Pastarieji treji metai didelei daliai pasaulio gyventojų buvo kupini nuolatinio nerimo. Patyrėme pandemiją, ekonominių sunkumų, visai šalia vyksta karas. Šios patirtys kelia stiprias emocijas, netgi psichikos sveikatos problemas, ypač vyresniems žmonėms, kurie vis labiau tampa vieniši, nebėra aktyvūs socialinio gyvenimo dalyviai. Jie lengviau psichologiškai pažeidžiami. Kuo žmogus aktyvesnis, kuo labiau domisi aplinkiniu pasauliu, įsitraukia į meno ir laisvalaikio veiklas, tuo jo emocinė sveikata geresnė. Gaila, bet kultūriniame gyvenime dalyvauja mažiau nei trečdalis šalies senjorų. Dažniausios atsiribojimo priežastys – neįdomu, trūksta laiko, prasta sveikata. Užuot dalyvavę renginiuose, jie mieliau renkasi likti namuose: žiūrėti televiziją, skaityti knygas, laikraščius. Įsitraukimas į tokius projektus kaip šis paįvairina senjorų kasdienybę, gerina jų emocinę būklę, suteikia galimybę pasirinkti jiems tinkamus būdus išsivaduoti iš vienišumo ir nerimo“, – sakė ji.

Dvi dienos prabėgo kaip sapnas

Iš pradžių stovykloje dalyvavusius senjorus išgąsdino organizatorių užmojis sudaryti tris atskiras grupeles iš visų rajonų, jiems norėjosi veiklose dalyvauti su draugais ir pažįstamais žmonėmis, bet vėliau, pajutę laisvę bendrauti, jie smagiai ir turiningai bendravo su kolegomis iš kaimyninių rajonų. „Manau, kad išėjimas iš komforto zonos ir dvi dienos, praleistos su žmonėmis iš kitos aplinkos, suteikė stovyklos dalyviams pasitikėjimo savo jėgomis, pamokė juos labiau įsiklausyti į šalia esančio žmogaus poreikius, pajusti šalia esančiojo emocijas“, – sakė Ž. Laurutienė. Nuoširdus bendravimas tiek su lektoriais, tiek su bendraminčiais iš kitų rajonų senjorus pakylėjo iki dangaus. „Nieko man nebeskauda, niekas man nebesisuka, galiu eiti ir daryti ką noriu“, „Turiu ir namie savo pievą, ir savo vištelių, bet čia, girioje, gamta kitokia, medžiai kiti“, „Labai nesinori namo išvažiuoti“, „Po mišką basomis nevaikščiojau nuo vaikystės, ačiū už sudarytą galimybę pasivaikščioti be jokių rūpesčių“, – kalbėjo senjorai.

Pasiklausius stovyklos veiklose dalyvavusių senjorų, paaiškėjo, kad didžiausią įspūdį jiems paliko miško maudynės – gydomąjį poveikį turintis ir skirtingus jutimo organus veikiantis bei kūrybiškumą skatinantis pasivaikščiojimas miške. Jie pasimokė būti tyloje, pailsėti nuo visuotinio triukšmo, pasisemti gydomosios miško galios. Po mišką senjorus vedžiojo miško maudynių gidė Akvilė Čemerytė.

Dailės terapijos užsiėmimuose senjorai savo emocijas liejo pasitelkdami spalvas, statė miestus iš molio. M. K. Čiurlionio spalvų ir garsų takais po terapinį spalvų pasaulį senjorus vedžiojo dailės terapijos lektorė Irena Baltiejienė.

Žolynų pynimo užsiėmimuose senjorai visas savo mintis supynė į gražiausius dirbinius iš lietuviškų pievų žolynų. Unikalios pynimo technikos mokė ir apie žolynų gydomąją galią pasakojo žolynų meistrė Gintvilė Giedraitienė (Giedražolė).

Ko išmokė dvi dienos miške?

Senjorai neliko skolingi. Jų atsiliepimai apie stovyklą šildė širdį tiek organizatoriams, tiek lektoriams. „Ačiū, norėtųsi, kad ši stovykla tęstųsi ne dvi, o keturias dienas“, „Labai daug išskirtinių pojūčių sužadino ši stovykla. Žmogus susimąstai, susikaupi, nurimsti“, – rašė jie.

„Svarbiausia – pasitikėti šalia esančiu“, „Svarbu mokėti priimti pagalbą“, „Supratau, kad svarbu būti dėkingam“, „Išmokau įsiklausyti į aplinką ir išgirsti garsus“, „Supratau, kaip pajusti vidinę ramybę ir pasiklausyti tylos: tiek aplinkos, tiek savo galvoje“, „Supratau, kad svarbu mokėti išklausyti kitą žmogų, nekomentuoti nepatikusių nuomonių“, „Išsivežu nepakartojamą bendrystės jausmą, savęs ieškojimo troškimą, ačiū už mokymą susikoncentruoti“, – tokie stovyklos dalyvių atsiliepimai glosto organizatorių širdis.

  

„Aptardami stovyklą, dalyviai pildė anketą ir rašė, ko jiems dar norėtųsi. Sužinojome, kad senjorams reikia daugiau fizinės, sportinės veiklos, maudynių ežere, fizinio kūno sveikatinimui skirtų procedūrų. Dvi veiklos buvo uždarose erdvėse, po kupolais, sėdint, tai kitą kartą tikrai reikės atsižvelgti į senjorų pageidavimus ir suorganizuoti daugiau pajudėjimų, pasivaikščiojimų miške“, – sakė Ž. Laurutienė.

Ši stovykla – projekto „Reikia turėti šviesos su savimi…“ /M. K. Čiurlionis/ renginys. Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruoja Sveikatos apsaugos ministerija, lėšomis.

 Daugiau stovyklos akimirkų čia.

Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus informacija

Nuotr. autorė Asta Zavadskienė

SAVANORYSTĖ „VEŽA“

SAVANORYSTĖ „VEŽA“

Neapsisprendžiate, ką šiame gyvenimo etape norėtumėte veikti? Išeitis gali būti savanorystė.  Savanoriaujant galima „iš vidaus“ susipažinti su įvairių organizacijų, įstaigų veikla, galima išbandyti save įvairiose veiklose: organizuojant renginius, padedant slaugyti ligonius ir pan.

Radviliškio rajono savanorių mentorė, Radviliškio r. sav. ŠSPC SJNUS karjeros specialistė Reda Bubliauskienė sako, kad savanoriška veikla gali būti labai įvairių formų: savanoriška veikla ir savanoriška tarnyba, nacionalinė ir tarptautinė savanoriška veikla, trumpalaikė ir ilgalaikė. Kiekviena forma turi savų pranašumų, tad visiems, norintiems savanoriauti, labai svarbu pasirinkti ne tik savanorystės pobūdį, bet ir formą, atitinkančią savanorio poreikius. 

Ko reikia norint tapti savanoriu ir kuo savanorystė naudinga?

Norint tapti savanoriu, būtina atitikti dvi sąlygas: jaunuolis turi būti užsiregistravęs Jaunimo savanoriškoje tarnyboje (JST) ir pasirinkti akredituotą savanorius priimančią organizaciją (PO). Du kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą. Daugiau informacijos apie registraciją čia: https://jra.lt/jaunimui/dalyvauk/registracija-i-jst

Jaunimo savanoriška tarnyba – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurioje jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (ją pasirinkti galima čia: https://shorturl.at/glOR7) kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas.

Pasak R. Bubliauskienės, JST programos dalyviams, stojantiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas, papildomai pridedama 0,25 stojamojo balo.

Radviliškio rajone – susidomėjimas savanoryste 
„Savanorystė populiarėja, susidomėjimas šia veikla auga. Šį pusmetį į savanorystės programą užsiregistravo 19 savanorių iš Radviliškio, Šeduvos ir Baisogalos, o aktyviai savanoriauti pradės 10 Radviliškio rajono gyventojų“, – sako R. Bubliauskienė.

 

Pasak jos, liepos mėnesį Radviliškio ligoninėje pradėjo savanoriauti trys savanorės, nuo rugpjūčio 1 d. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje savanoriauja viena radviliškietė. Nuo rugsėjo 1 d. į savanorių veiklą įsitraukė dar šeši jaunuoliai iš Šeduvos ir Baisogalos. Jie dirbs Šeduvos globos namuose, Radviliškio ir Baisogalos AJC „Jaunimo erdvė“. 

 

Daugėja savanorius priimančių organizacijų

2023 metais prie savanorius priimančių organizacijų prisijungė Radviliškio viešoji biblioteka, Radviliškio turizmo ir informacijos centras, Radviliškio lopšelis-darželis „Eglutė“ ir Šeduvos globos namai. Šiuo metu Radviliškio rajone savanorius gali priimti vienuolika akredituotų organizacijų: 

 1. Baisogalos AJC „Jaunimo erdvė“
 2. Radviliškio AJC “Jaunimo erdvė”
 3. Radviliškio lopšelis – darželis „Eglutė“
 4. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Globos centras
 5. Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centras
 6. Radviliškio r. sav. švietimo ir sporto paslaugų centras
 7. Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka
 8. Radviliškio turizmo informacijos centras
 9. Šeduvos AJC “Jaunimo erdvė”
 10. Šeduvos globos namai
 11. Viešoji įstaiga Radviliškio ligoninė

 

Savanorystė – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Daugiau informacijos apie savanorystę Radviliškyje – Reda Bubliauskienė, tel. +370 422 50 380, +370 616 15 533, el. p. reda.bubliauskiene@radviliskiopc.lt. Norintieji tapti savanoriais turi registruotis Jaunimo savanoriškoje tarnyboje (JST) https://shorturl.at/luvR5 JST programos vadovė Vilija Milčiūtė +370 658 31694, vilija.milciute@jra.lt 

Nuotraukoje – R. Bubliauskienė (pirma iš dešinės), Radviliškio ligoninėje savanoriaujančios Miglė, Ema ir Rugilė (iš kairės į dešinę) ir Radviliškio ligoninės savanorių kuratorė ligoninėje Greta Gudžiūnienė (viduryje).

Radviliškio r. sav. Švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir  jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus informacija

 

Kas yra savanorystė? Ko reikia norint tapti savanoriu? Kuo savanorystė naudinga? Kur savanoriauti Radviliškyje?

Radviliškio rajone savanorius gali priimti vienuolika akredituotų organizacijų. Jų sąrašas čia: https://shorturl.at/gtUY3 

Norintieji tapti savanoriais turi registruotis Jaunimo savanoriškoje tarnyboje (JST) https://shorturl.at/luvR5 

Radviliškio dienos užimtumo skyriaus tradicinis renginys “Draugų būryje”.

Ruduo… Rugsėjo rytmečiai voratinkliuos rasos lašais suspindę…
Ruduo… Susimąstai, kuo vasara turtinga.
Ruduo… Alsuoja dienos pilnatve.
Sušildo net geltonų lapų kibirkštys ….

Šiandiena mūsų skyriuje šventinė nuotaika, susirinkome vieni kitų pasiilgę – naujiems darbams, buvimui bendrystėje ir gero laiko praleidimui draugų būryje.

 

Skip to content